?

Log in

nasza_prawda_il's Journal

Social capital

  • less than 10
Name:
Prawda Izraelczyków
Membership:
Open
Posting Access:
All Members , Moderated
Description:
Dla czego i z kim walczy Izrael.
Grupa ta została stworzona jako zwierciadło rosyjskojęzycznej izraelskiej grupy, która się przedstawia następująco:
«Ta grupa nie powstała w skutek reakcji na wybuch wojny na Bliskim Wschodzie, raczej jako długoterminowy projekt.
Tu możecie, Państwo, zamieszczać teksty innych, lub swoje własne wpisy, opinie, komentarze, przedstawiające naszą, izraelską rację w konflikcie bliskowschodnim. Jeżeli jesteście mieszkańcami innych państw, i popieracie Izrael, wasze publikacje są mile widziane.
Jestem ostrożna co do fachowców (ostrożna nie znaczy negatywnie nastawiona). Ale one już wielokrotnie przegrywały tą wojnę. Mój pomysł – zamieszczać przede wszystkim żywe opinie. Wpisy z blogów, dzienników, listy, raczej, niż artykuły i przegłądy wszelkich stopni prowokacyjnośći, jak to u fachowców.
Myślę że świat nie wie, nie widzi, nie rozumie przeciętnego Izraelczyka. Lecz Araba rozumie, bo ten na codzień w telewizji histeryzuje. A my jesteśmy nieefektowni, i dla tego nie słychać nas s poza fachowców.
Naszym zadaniem jest pozwolić światu NAS usłyszeć. Nie dziennikarzy, nie polityków, ale prostych ludzi. Nie skupiamy się na tej wojnie. To zrozumiałe, że na razie o tej wojnie mówi się najwęcej. Ona się skonczy. Ale problem pozostanie. Dla tego jest to długoterminowy projekt.
Nie ma żadnych ograniczeń rodzajowych. Może to być poważny tekst, sarkastyczny szkic, dowcip, fragment czatu....cokolwiek.
Proszę nie podawać samych odnośników. Najpierw wpisać tekst, dopiero na końcu zamieścić odnośnik do źródła. I lepej nie używać lj-cut.

TEN, KTO POTRAFI CZYTAĆ, NIECH PRZECZYTA NARESZCIE!»


Lustra:
Rosyjski – nasha_pravda_il
Angielski – our_truth_il
Niemiecki – wahrheit_aus_il
Francuski – notre_verite_il
Hiszpański – nuestra_verdad
Włoski – nostraverita_il
Portugalski – nossa_verdade

Social capital

  • less than 10

Statistics